stelaże podtynkowe

Zastosowanie stelaży podtynkowych

9 months ago

Coraz bardziej popularnym produktem, na którego zakup decyduje się bardzo wielu klientów są stelaże podtynkowe. Jest to doskonałe rozwiązanie do każdej łazienki, niezależnie w jakim stylu jest ona urządzona. Zatem czym są popularne stelaże?

Coraz częściej kupowane stelaże podtynkowe

Już pod koniec lat 90. ubiegłego wieku w naszych sklepach zaczęły się pojawiać stelaże podtynkowe. Początkowo wiele osób nie wiedziało dokładnie, czym są te produkty. Warto wiedzieć, iż są to zwykłe konstrukcje, za pomocą których możemy ukryć część naszej instalacji sanitarnej. Jednak początkowo wielu klientów miało także obawy, czy przykładowo woda w obudowanej spłuczce w przypadku awarii nie zaleje nam ściany. Nic bardziej mylnego, ponieważ tego typu stelaże charakteryzują się specjalnym systemem przelewowym, który w przypadku awarii spłuczki uniemożliwia przedostanie się nadmiaru wody na zewnątrz. Niewątpliwą zaletą stelaży podtynkowych jest zwiększenie powierzchni naszej łazienki, jednak należy również pamiętać o tym, iż ukrywając część instalacji sanitarnej utrzymanie tego pomieszczenia w czystości będzie znacznie bardziej proste. Często wielu klientom wydaje się, iż skoro tego typu innowacja jest taka popularna i może tak diametralnie zmienić wygląd naszej łazienki i ułatwić nam funkcjonowanie w niej, musi być bardzo droga. Nic bardziej mylnego, ponieważ ceny stelaży podtynkowych zaczynają się już od 280 złotych. Są to produkty bardzo proste w montażu, dzięki temu możemy nawet spróbować zainstalować je we własnym zakresie. Nawet gdy nie mamy o tym pojęcia, warto pamiętać, iż każda firma remontowa podejmie się tego zadania.

Gdzie znajdują zastosowanie stelaże podtynkowe?

Jak już wcześniej wspomniano, zastosowanie stelaży podtynkowych możemy spotkać przeważnie w łazience. Jednak warto pamiętać, iż używane są one nie tylko do tego typu pomieszczeń, które znajdują się w prywatnych domach oraz mieszkaniach. Coraz częściej wiele przedsiębiorstw, jak i również instytucji użytku publicznego decyduje się na wprowadzenie tego typu innowacji. Stelaże podtynkowe możemy znaleźć także w wielu nowoczesnych centrach handlowych. Jest to bardzo popularny produkt, na którego zakup decyduje się coraz więcej osób.

Jeżeli zależy nam, aby w naszej łazience ukryć nieatrakcyjną instalację sanitarną, jak i również zyskać więcej miejsca, powinniśmy zastanowić się nad zainstalowaniem stelaża podtynkowego. Z pewnością tego typu remont wymaga pewnego nakładu pracy, jednak jest to bardzo opłacalna zmiana, z której z pewnością będziemy zadowoleni.

maciek